Division 1 Singles 2017/18
Prizes
No. of prizes | £ | |
Winner | 1 | 50 |
Runner Up | 1 | 25 |
Semi Finals | 2 | 15 |
Quarter Finals | 4 | 10 |
**************************************************************************
Stage Two and final - 17th May at Frames 2018 - 8pm
Best of 7 | Best of 9 | WINNER |
JAKE UNDERHILL - 4 | JAKE UNDERHILL - 5 | JAKE UNDERHILL |
MICK MILES - 0 | ||
CHRIS BULL - 2 | SIMON TATON - 2 | |
SIMON TATON - 4 |
Stage One - 1st February 2018 - 8pm Start. If time becomes an issue the final can be played at stage 2
Venue |
|
Best of 5 |
|
Best of 5 |
Best of 5 |
Best of 5 |
Semi Finalists |
REXS 2 |
PAUL WILLIAMS |
Salfords Club |
|
|
|||
PHIL UNDERHILL |
International RexCue |
PHIL UNDERHILL |
|
|
|
||
|
TERRY STAFFORD |
Brooklyn A |
|||||
IAIN ARNOTT |
Panther Rexiles |
|
|||||
PHIL UNDERHILL |
Salfords Club |
||||||
ROBIN BAILEY |
Brooklyn A |
|
|
||||
SEAN WELLS |
South Godstone A |
||||||
ROB MAY |
International RexCue |
|
|||||
JAKE UNDERHILL |
Brooklyn Ball Breakers |
||||||
KINGSWOOD |
DAVE CHURCH |
Brooklyn Bandits |
|
|
|||
MICK MILES |
Lower Kingswood SC |
MICK MILES |
Lower Kingswood SC |
|
|
||
|
TERRY POYNTER |
Brooklyn A |
|||||
DAMIEN OLVER |
Lower Kingswood SC |
|
|||||
JOHN DAVIDSON |
Panther Rexiles |
||||||
JASON JONES |
Brooklyn Bandits |
|
|
||||
CHRIS MACKLIN |
Salfords Club |
||||||
JOHN CROWLEY |
Lower Kingswood SC |
|
|||||
NICK HARRISON |
Panther Rexiles |
||||||
BANSTEAD |
JOHN PONSFORD |
Banstead Village Club B |
|
|
|||
STEVE McCARTHY |
Brooklyn Ball Breakers |
|
Banstead Village Club B |
|
|
||
|
BRIAN WOODS |
Brooklyn A |
|||||
CHRIS BULL |
Lower Kingswood SC |
|
|||||
CHRIS KING |
International RexCue |
||||||
WAYNE GOULD |
Salfords Club |
|
|
||||
GEORGE FARRUGIA |
Salfords Club |
||||||
JAMES SMITH |
Panther Rexiles |
|
|||||
MIKE NAUGHTON |
International RexCue |
||||||
BROOKLYN 2 |
RUDY SIMON |
Brooklyn Bandits |
|
|
|||
MATT HUDSON |
Brooklyn Ball Breakers |
|
Brooklyn Ball Breakers |
|
|
||
|
LEE SCOBLE |
Brooklyn Bandits |
|||||
MARTIN DUNCAN |
Brooklyn A |
|
|||||
SCOTT LEE |
Brooklyn Ball Breakers |
||||||
DALE ARCHER |
Brooklyn Bandits |
|
|
||||
ANDY PALMER |
Banstead Village Club B |
||||||
SIMON TATON |
Brooklyn Ball Breakers |
|
|||||
JOHN SOUICI |
Panther Rexiles |
All matches start at
8pm.
1st Round - Best of 5
2nd Round - Best of 5
3rd Round - Best of 5
Play down to one player at each venue
Toss coin for Break
Take a copy of the draw with you. There may not be one at the venue.
Winner to return a result card to the Brooklyn Bar and
Billiards or Email to
here
All results, including attendees, are required to allocate ranking points.